همه گروه ها علم و دانش طبیعت وحیات مهندسی ومعماری تاریخی و نظامی مشاهیر و هنری نجوم و کیهان زیست و پزشکی
همه گروه ها

پشت درهای کارخانه‌‌
مشخصات فیلم

ژانر: مستند

زبان: دوبله فارسی

زیرنویس: ندارد

پشت درهای کارخانه‌‌

پشت درهای کارخانه‌‌

پشت درهای کارخانه‌‌ در این برنامه «گرِگ والاس» و «چری هیلی» وارد بعضی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های بریتانیا می‌شوند تا با چگونگی کار سخت و طاقت‌فرسای ۲۴ ساعته‌ی افرادی آشنا شوند که برخی از محبوب‌ترین کالاهای مورد نیاز ما را تولید می‌کنند.

در داخل کارخانه یک سری تلویزیونی است که توسط تلویزیون ولتاژ برای BBC ساخته شده است. هر قسمت به بررسی نحوه تولید یک محصول خاص در یک کارخانه می پردازد. این مجموعه توسط گرگ والاس و گیلاس هیللی ارائه شده است، با روت گودمن، مورخ، ارائه شده است که نگاهی به نحوه تولید محصولات امروزه می داند.

فصل اول پشت درهای کارخانه‌‌

     قسمت اول
گرِگ والاس و چری هیلی از کارخانه Kingsmill در West Bromwich بازدید می کنند تا اسرار نحوه نان را یاد بگیرند. گیلاس به چگونگی نان خود را بیشتر طول می کشد و روت نشان می دهد که موارد پنهانی در نان یافت می شود.
     قسمت دوم
گرِگ والاس  از کارخانه نستله در نیویورک و بازدید می کند تا کارخانه تورنتون در دبی را به یاد بیاورد که اسرار چگونگی ساخت شکلات را ببیند. روت ملاقات برخی از افرادی که برای اولین بار از خطوط تولید شکلات استفاده می کردند.
     قسمت سوم
گرِگ والاس و چری هیلی از کارخانه آرلا در ایلسبوری برای یادگیری اسرار چگونگی پردازش شیر استفاده می کنند، گیلاس همچنین یاد می گیرد که چگونه پنیر تولید می شود و از Unilever بازدید می کند تا یاد بگیرد که چگونه بستنی می سازند. روت تاریخ شیر بررسی می کند.
     قسمت اول
گرِگ والاس و چری هیلی از کارخانه کلوگ در منچستر بازدید می کنند تا اسرار نحوه غلات، مخصوصا پوسته ذرت خرد شده را یاد بگیرند. گیلاس به چگونگی رشد گندم و نحوه افزودن ویتامین ها و مواد معدنی بیشتری به غلات می پردازد. روت به آنچه مردم قبل از غذا خوردن برای صبحانه پیش می آمد، به نظر می رسد.
     قسمت دوم
گرِگ والاس و چری هیلی از کارخانه قدم زدن در لستر بازدید می کنند تا کشف کنند چطور چربی ها را به ویژه پنیر و پیاز تولید کنند. گیلاس به نظر می رسد که سیب زمینی مناسب برای ساخت چیپس ها را چگونه می گیرد و چگونه مغز شما را می توان فهمید که شما چیزهای مختلفی می خورید. روت به چه کسی اختراع می کند؟
پشت درهای کارخانه‌‌1
     قسمت سوم
گرِگ والاس و چری هیلی از کارخانه Heinz در ویگان دیدن کنید تا اسرار نحوه پخته شدن لوبیا را بیاموزید. گیلاس به چگونگی بازیافت قوطی ها نگاه می کند و روت به تاریخچه پشت کنسروها نگاه می کند.
     قسمت چهارم
گرِگ والاس و چری هیلی از کارخانه برمپتون در غرب لندن برای یادگیری اسرار نحوه دوچرخه تاشو بازدید می کنند. گیلاس راهنمایی از Team GB می دهد تا سرعت دوچرخه سواری او بهبود یابد و همچنین یاد می گیرد که چگونه دوچرخه ها برای مقابله با آب و هوای نامطلوب رنگ می شوند. روت به لحظات مهمی در تاریخ نگاه می کند که از دوچرخه ها از جمله فرود D-Day استفاده می کند.
     قسمت پنجم
گرِگ والاس و چری هیلی از کارخانه Swizzels Matlow در Derbyshire برای یادگیری اسرار نحوه شیرینی های مختلف استفاده می کنند. گیلاس می آموزد که چگونه آنها را به نوشتن در سنگ و چگونه کشورهای مختلف طعم مختلف در شیرینی یاد می گیرند. روت تحقیق می کند که شیرینی ها برای اولین بار اختراع شده اند.
     قسمت ششم
گرِگ والاس و چری هیلی کارخانه New Balance در کامبریا دیدن می کنند تا اسرار نحوه ایجاد مربیان را بیاموزند. گیلاس به چگونگی پردازش چرم و نحوه تولید کفش های باله نگاه می کند. روت ریشه های مربیان را به ویژه Reebok می شناسد.

9,000 تومان + خرید پستی

پشت درهای کارخانه‌‌
نظرات کاربران