همه گروه ها علم و دانش طبیعت وحیات مهندسی ومعماری تاریخی و نظامی مشاهیر و هنری نجوم و کیهان زیست و پزشکی
همه گروه ها

مستند نابغه‌های معمولی‌

مستند نابغه‌های معمولی‌
مشخصات فیلم

نام فیلم: مستند نابغه‌های معمولی‌

ژانر: علم و دانش

سال تولید: 2015

کیفیت: HD

زبان: دوبله فارسی

زیرنویس: ندارد

مستند نابغه‌های معمولی‌

مستند نابغه‌های معمولی‌

سه نابغه فرد نابغه با آی کیوی بالای ۱۴۰ در این برنامه حضور دارند که هر هفته یکی از آنها با طرح مساله‌هایی دوتای دیگر را به چالش می‌کشد. در پایان هر قسمت کسی که بالاترین امتیاز را به‌دست آورده باشد، به عنوان باهوش‌ترین فرد گروه شناخته می‌شود . واقعیت حس ششم تقریباً ثابت شده است این حس, همان قوه تصور خلاق است استعداد تصور خلاق, چیزی است که بیشتر مردم هیچ گاه در طول زندگی از آن بهره نمی برند و اگر آن را به کار برند, معمولاً اتفاقی است. واقعیت حس ششم تقریباً ثابت شده است. این حس، همان قوه تصور خلاق است. استعداد تصور خلاق، چیزی است که بیشتر مردم هیچ گاه در طول زندگی از آن بهره نمی برند و اگر آن را به کار برند، معمولاً اتفاقی است. تنها شمار نسبتاً اندکی از مردم، با اندیشه و هدف و عمداً، از این استعداد فکری استفاده می کنند. این افراد که از این استعداد به طور ارادی و با درک کارکرد آن بهره می برند، نابغه هستند.

مستند نابغه‌های معمولی‌

 

تاکنون از خود پرسیده اید نبوغ چیست؟ نابغه کیست؟

بعضی انسان های باهوش نما، گفته اند: «نابغه کسی است که موی بلند دارد، غذای غیرعادی می خورد، تنها زندگی می کند و مورد هدف بذله گویان قرار می گیرد. تعریف مناسب تر این است: «کسی که دریافته چگونه شدت افکار را تا نقطه ای افزایش دهد که به راحتی با منابع دانشی که از راه های عادی به دست نمی آمدند ارتباط برقرار کند.»

اگر کسی اهل فکر باشد، حتماً در رابطه با این تعریف چند سوال خواهد پرسید. اولین سوال این خواهد بود «چطور انسان می تواند با منبع دانشی که از راه های عادی فکر در دسترس قرار نمی گیرند، ارتباط یابد؟»

سوال بعدی این خواهد بود: آیا منابع شناخته شده ای از دانش وجود دارد که تنها در دسترس نوابغ است؟

اگر هست، این منابع چه هستند و دقیقاً چگونه می توان به آن ها رسید؟

منبع : دانلود مستند

12,000 تومان + خرید پستی

مستند نابغه‌های معمولی‌
نظرات کاربران