همه گروه ها علم و دانش طبیعت وحیات مهندسی ومعماری تاریخی و نظامی مشاهیر و هنری نجوم و کیهان زیست و پزشکی
همه گروه ها

مستند خلق یک انقلاب
مشخصات فیلم

ژانر: تاریخی

زبان: دوبله فارسی

زیرنویس: ندارد

مستند خلق یک انقلاب

در این برنامه با انقلاب ۱۹۱۷ از زاویه‌ای جدید آشنا می‌شویم. برای اولین‌بار در این برنامه رخدادهایی را دنبال می‌کنیم که از فوریه تا اکتبر ۱۹۱۷ منتهی به این انقلاب شد. در این برنامه تلاش شده تا بیننگان اضطراب‌ها، سرخوردگی‌ها و ماجراهای بازیگران اصلی و نقش‌آفرین در این انقلاب را از زبان خود آن‌ها و با کلمات خودشان تجربه کنند.

بنابراین این انقلاب از دو دیدگاه بررسی شده: دیدگاه اول، دیدگاهی فوری، حساس و غیرقابل پیش‌بینی است: دیدگاه ماکسیم گورکی
دیدگاه دیگر مانند تاریخ، سرد، تاکتیکی و همیشه برنامه‌ریزی شده برای حرکت بعدی است: دیدگاه لنین هم نویسنده و هم رهبر انقلاب، هر دو تحت تاثیر کابوس شکست آخرین انقلاب بزرگ اروپایی یعنی کمون پاریس در سال ۱۸۷۱ بودند. اما جالب اینجاست که آن‌ها با روحیات ویژه‌ی خودشان درس‌هایی متضاد از این انقلاب گرفتند!

خلق یک انقلاب

مستند خلق یک انقلاب انقلاب روسیه 1917 آغاز یک دوره جدید را آغاز کرد، موج شکنی در سراسر جهان را برانگیخت و اندیشه سیاسی را انکار کرد. از طریق صدای لنین و گورکی، دو چهره انقلاب را کشف کنید: نظریه و عمل. اجازه دهید ما به این مخلوطی از تحریم و عصبی که باعث بازیگران انقلاب می شود بازگردیم. گام های خود را با استفاده از کلمات خود، چشم انداز خود باز کنید.
این روایت دوگانه چشم انداز غنی را به ارمغان می آورد: یک ناگهانی، غیر قابل پیش بینی، در حال حرکت – ماکسیم گورکی خواهد بود. دیگر – به عنوان سرد به عنوان تاریخ و تاکتیک، برنامه ریزی حرکت بعدی – خواهد شد ولادیمیر الیچ لنین را دنبال کنید.
هر دو نویسنده و انقلابی از شکست آخرین انقلاب بزرگ اروپایی – کمون پاریس در سال 1871 سرچشمه می گیرند. از طریق آرشیو های منحصر به فرد و انیمیشن های زیبا، استن نویمان ما را از رویدادهای روز به روز از فوریه تا اکتبر 1917 غوطه ور می کند.

منبع : دانلود مستند

9,000 تومان + خرید پستی

خلق یک انقلاب
نظرات کاربران